Mini tigaie 14 cm, De Buyer
Cod: DB814014Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
DESCRIERE
Tigaie MINI de la producătorul francez De Buyer are diametrul de 14 cm.Mânerul nituit din fier este ergonomic și are o așa-numită „curbură franceză” pentru o manipulare sigură și confortabilă. Tigaia este excelentă pentru prepararea clătitelor, gogoșilor, dar puteți pregăti cu ea și o omletă sau un ou ochi. Tigaia este ideală pentru prepararea porțiilor mici și a meselor pentru o singură persoană. Puteți folosi tigaia pe toate tipurile de aragazuri, cu excepția celor cu inducție.
Această tigaie mică este fabricată din aluminiu de înaltă calitate, care conduce excelent căldura, astfel încât prepararea mâncărurilor este rapidă și economică. Tigaia are un fund gros, acoperit cu un strat special de înaltă calitate, format din 5 straturi, care asigură rezistență maximă, alunecare optimă și o face potrivită chiar și pentru bucătarii pretențioși și profesioniști. Tigaia MINI DeBuyer are o conductivitate termică excelentă, este robustă și are o durată de viață foarte lungă. Spălarea tigăii în mașina de spălat vase nu este posibilă, iar tigaia necesită o îngrijire specială pentru a-i păstra proprietățile unice. Folosiți tigaia doar pe arzătorul/plita corespunzătoare diametrului fundului tigăii. Și înainte de prima utilizare, citiți manualul și sfaturile practice din această descriere, unde veți afla cum să aveți grijă corect de tigaie.
SPECIFICAȚII
Diametru: 14 cm
Diametru fund: 11,5 cm
Înălțime: 2 cm
Lungime: 26 cm (cu mâner)
Grosime perete: 4 mm
Greutate: 0,24 kg
Material: aluminiu, fier (mâner)
Culoare: negru
Garanție: 2 ani
Țara de fabricație: Franța
AVANTAJE ȘI DEZAVANTAJE
![]() |
Tigaia este fabricată din aluminiu de înaltă calitate, care conduce excelent căldura. Suprafața tigăii este acoperită cu un strat special de 5 straturi, care asigură rezistența tigăii și profesionalismul. Prepararea clătitelor, gogoșilor sau omletelor este foarte ușoară cu această tigaie. Tigaia are un mâner ergonomic pentru o prindere sigură și confortabilă. |
![]() |
Tigaia necesită o îngrijire specială pentru a-i păstra proprietățile excelente. Nu este posibilă utilizarea tigăii pe o plită cu inducție. |
SFATURI PRACTICE
Potrivită pentru aragaz: pe gaz, electric, plită vitroceramică
Potrivit pentru cuptor: NU
Se poate spăla în mașina de spălat vase: NU
Nu folosiți detergenți și agenți de curățare abrazivi (de curățare). Spălați tigaia doar manual. Nu folosiți ustensile de bucătărie metalice în timpul gătitului.
Pentru plitele electrice, recomandăm setarea selectorului de temperatură la un nivel superior și, după atingerea tipului de încălzire (temperatură) dorit, reducerea acestuia la nivelul de menținere a temperaturii selectate. Diametrul bazei tigăii trebuie să fie egal cu diametrul plitei.
Pentru plitele pe gaz, este recomandat să folosiți un diametru al arzătorului corespunzător, care poate fi cu aproximativ 2 cm mai mic decât diametrul bazei tigăii, sau să folosiți un difuzor de flacără.
Alegerea potrivită a diametrului tigăii și al plitei este avantajoasă, printre altele, și din motive energetice (economie de energie). Având în vedere numărul mare de tipuri de plite, aceasta este doar o recomandare, nu un ghid exact.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Tigăi pentru prăjit cu strat standard |
|---|---|
| Greutate: | 0.24 kg |
| EAN: | 3011248140141 |
| Culoare: | Negru |
| Material: | Aluminiu |
| Dimensiune: | 14 cm |
| Număr bucăți: | 1 ks |
| Caracteristici: | Fără PFOA, Fără PTFE |
| Tip produs: | Tigaie universală |
| K překladu: | CZ AUTO |
| Margin: | C |
| Producător: | de Buyer |
| Margin-category: | A |
| Garanție (ani): | 2 |
| Originea brandului: | Franța |
| Categorie de greutate: | Greutate redusă (0–1,2 kg) |
| Materialul mânerului: | Mâner metalic |
| Țara de producție: | Franța |
| Finisaj suprafață: | Fără acoperire |
| Conducție termică: | Încălzire rapidă (1 - 2 min) |
| Tip de plită: | Toate, cu excepția inducției |
| Forma bazinului: | Rotundă |
| yesspend: | yesspend_knl, yesspend_kbe |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!

