Cuțit pentru legume URBAN FARMER 10 cm, Wüsthof
Cod: WU1025245110Politica retur 100 zileFără griji, livrare gratuită
Compari:4,8 / 5500+ recenzii verificate
Magazin în Voluntari Școală de gătit în Praga
Expediere în aceeași ziComandă până la 12
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Cu acest cuțit pentru legume curățați, tăiați rondele sau cubulețe alimente mai mici care necesită precizie și control sporit asupra tăierii. Cuțitul face parte din gama Urban Farmer, care combină frumusețea naturală a instrumentelor rustice cu precizia high-tech a cuțitelor fabricate folosind cele mai noi materiale și tehnici. Mânerul este fabricat din lemn de fag din copaci cultivați sustenabil și este tratat termic în timpul producției pentru a garanta durabilitatea și rezistența la apă. Mânerul, în combinație cu capul anti-alunecare al cuțitului, asigură o prindere sigură.
Principalele avantaje:
- Cuțit ideal pentru curățat, tăiat rondele sau cubulețe alimente mai mici
- Neforjat
- Din gama Urban Farmer
- Mâner din lemn de fag din surse sustenabile
- Durabil și rezistent la apă
- Cap anti-alunecare
- Prindere sigură
- Doar pentru spălare manuală
- Calitate – Made in Germany / Solingen
Specificații:
- Lungime totală: 21 cm
- Greutate: 69 g
Lamă:
- Material: oțel crom-molibden-vanadiu
- Lungime: 10 cm
- Lățime: 2,15 cm
- Grosime spate: 0,2 cm
- Unghi de șlefuire: 15°
- Unghi total: 30°
- Duritate: 58° Rockwell
Mâner:
- Material: lemn termotratat
- Nituri: aluminiu
- Culoare: maro
Parametri suplimentari
| Categorie: | Cuțite de curățat |
|---|---|
| Greutate: | 0.12 kg |
| EAN: | 4002293100319 |
| Culoare: | Maro |
| Material: | Oțel inoxidabil |
| Dimensiune: | 10 cm |
| Lungimea lamei: | 10 cm |
| Număr bucăți: | 1 ks |
| Tip produs: | Cuțit special |
| Seria: | WÜSTHOF Urban Farmer |
| K překladu: | CZ AUTO |
| Margin: | D |
| Producător: | WÜSTHOF |
| Margin-category: | B |
| Stocul pentru acest articol a fost epuizat… | |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!