Machete URBAN FARMER 18 cm, Wüsthof
Cod: WU1025247918Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Recoltarea legumelor mari și a căpățânilor întregi de salată, săparea gropilor pentru plantare sau pentru îngrijirea ulterioară a plantelor - o macetă puternică este unealta de grădină perfectă și, datorită combinației dintre lama zimțată și șlefuirea netedă, este, de asemenea, ideală pentru pregătirea în bucătărie de ex. varză sau dovleac.
Maceta face parte din seria Urban Farmer, care combină frumusețea naturală a uneltelor rustice cu precizia high-tech a cuțitelor realizate folosind cele mai noi materiale și tehnici. Mânerul este fabricat din lemn de fag din copaci cultivați sustenabil și este tratat termic în timpul producției pentru a garanta durabilitatea și rezistența la apă. Mânerul, în combinație cu capul antiderapant, asigură o prindere sigură.
Principalele avantaje:
- Maceta practică de bucătărie
- Multifuncțional
- Combinație dintre lama zimțată și șlefuirea netedă
- Neforjat
- Din gama Urban Farmer
- Mâner din lemn de fag din surse sustenabile
- Durabil și rezistent la apă
- Cap anti-alunecare
- Prindere sigură
- Doar pentru spălare manuală
- Calitate – Made in Germany / Solingen
Specificații:
- Lungime totală: 30,8 cm
- Greutate: 153 g
Lamă:
- Material: oțel crom-molibden-vanadiu
- Lungime: 18 cm
- Lățime: 3,2 cm
- Unghi de șlefuire: 15°
- Unghi total: 30°
- Duritate: 58° Rockwell
Mâner:
- Material: lemn termotratat
- Nituri: aluminiu
- Culoare: maro
Parametri suplimentari
| Categorie: | Satâre |
|---|---|
| Greutate: | 0.22 kg |
| EAN: | 4002293100388 |
| Culoare: | Maro |
| Material: | Oțel inoxidabil |
| Dimensiune: | 18 cm |
| Lungimea lamei: | 18 cm |
| Număr bucăți: | 1 ks |
| Tip produs: | Cuțit special |
| Seria: | WÜSTHOF Urban Farmer |
| K překladu: | CZ AUTO |
| Margin: | D |
| Producător: | WÜSTHOF |
| Margin-category: | B |
| yesspend: | yesspend_knl, yesspend_kbe, yesspend_kfr |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!