Cuțit Santoku CHAI DAO CLASSIC 17 cm, Wüsthof
Cod: WU1040135617Politica retur 100 zileFără griji, livrare gratuită
Compari:4,8 / 5500+ recenzii verificate
Magazin în Voluntari Școală de gătit în Praga
Expediere în aceeași ziComandă până la 12
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Curbura moderată a lamei face ca cuțitul Chai Dao să fie ideal pentru feliere, tocare și tăiere cuburi. Lama cu striuri goale creează buzunare de aer care împiedică feliile extra subțiri sau moi să se lipească de lama cuțitului. Cuțitul face parte din seria Classic, în care veți găsi cuțite forjate dintr-o singură bucată de oțel de înaltă calitate într-un design aerodinamic, datorită căruia lama este mai flexibilă și care reduce oboseala la tăiere. Fiecare lamă este verificată cu laser și este excepțional de ascuțită. Cuțitele sunt echipate cu un mâner ergonomic cu trei nituri. Din motive igienice, nu există spațiu între mâner și oțel.
Specificații:
- cuțit pentru legume practic, pentru legume, carne și fructe
- Seria Classic
- Pentru feliere, tăiere cuburi și tocare
- Lama cu striuri goale împiedică lipirea alimentelor de lamă
- Cuțit forjat dintr-o singură bucată de oțel premium
- Lama este special întărită la 58° Rockwell
- Design aerodinamic
- Tăișul este controlat cu laser
- Mâner ergonomic cu trei nituri
- Se potrivește perfect în mână
- Echilibrat optim
- Igienic
- În condiții de siguranță în mașina de spălat vase
- Lungimea lamei: 17 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Cuțite Santoku din oțel inoxidabil |
|---|---|
| Greutate: | 0.28 kg |
| EAN: | 4002293109176 |
| Culoare: | Negru |
| Material: | Oțel inoxidabil |
| Dimensiune: | 17 cm |
| Lungimea lamei: | 17 cm |
| Număr bucăți: | 1 ks |
| Caracteristici: | Pot fi spălate în mașina de spălat vase |
| Tip produs: | Cuțit japonez Santoku |
| Seria: | WÜSTHOF Classic |
| K překladu: | CZ AUTO |
| Margin: | D |
| Producător: | WÜSTHOF |
| Margin-category: | B |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Adăugare comentariu