Wok DIAMOND PRO XR LOGIC 28 cm, cu capac, mâner detașabil, WOLL
Cod: WL11028PLCILDescriere detaliată a produsului
Important! Gătitul cu vasele WOLL este precum o artă, care vă va răsplăti cu cele mai bune creații dacă urmați procedura corectă. Citiți, așadar, instrucțiunile WOLL pentru utilizarea lor corectă, pe care le găsiți la sfârșitul acestei descrieri. ↓↓↓
Wok Diamond XR Pro Logic, diametru 28 cm, cu un strat antiaderent extradurabil, cu cinci straturi, ranforsat cu diamant. Suprafața dublu-călită este rezistentă la zgârieturi și este fabricată fără PFOA. Acest vas de gătit de top cu strat antiaderent este ideal pentru gătit sănătos, fără grăsime.
Corpul vasului este fabricat din aliaj de aluminiu călit, datorită căruia acumulează și distribuie rapid căldura pe întreaga suprafață. Este turnat dintr-o singură bucată, ceea ce îl face foarte rezistent la deteriorări mecanice și termice. Este robust și stabil dimensional, datorită calității sale înalte este potrivit pentru bucătari profesioniști și amatori. Rezistența foarte mare a suprafeței permite utilizarea ustensilelor metalice.
Mânerul ergonomic izolat termic din oțel inoxidabil este detașabil și economisește spațiu la depozitare. Tigaia WOK include și un vas complet din oțel inoxidabil capac pentru oală cu mâner din oțel inoxidabil. Fundul din oțel feromagnetic cu grosimea de 8 mm este fabricat special pentruWOLL . Marginile ranforsate ale tigăii asigură o rezistență sporită la impact.
Vesela Diamond XR Pro Logic este potrivită pentru toate tipurile de plite, inclusiv cu inducție și este posibilă și utilizarea în cuptor până la 250°C (fără mâner). Se curăță foarte ușor și poate fi spălat în mașina de spălat vase.
Specificații:
- Diametru: 28 cm
- Înălțime: 10 cm
Instrucțiuni ale companieiWOLL să folosească corect ustensileleWOLL
Vasele WOLL-Profi-Guss se încing foarte repede, de aceea este important să respectați temperatura corectă la prăjire.
Când gătiți sau prăjiți cu grăsime sau ulei, încălziți bine vasul WOLL-Profi-Guss:
- Încălziți vasul WOLL-Profi-Guss gol scurt la treapta cea mai înaltă. Fundul de înaltă calitate se va încălzi foarte repede și uniform.
- Reduceți la timp la temperatura dorită și adăugați grăsimea sau uleiul și ingredientele pentru gătit.
- Faceți testul cu lingura de lemn: pentru a ști dacă grăsimea sau uleiul au temperatura corectă, țineți mânerul uscat al unei linguri de lemn în grăsime. Dacă se formează mici bule în jur, grăsimea este suficient de fierbinte. Nu ar trebui să începeți să fumegați din grăsime, deoarece aceasta începe deja să se ardă.
Vasele WOLL-Profi-Guss sunt, de asemenea, excelente datorită suprafeței antiaderente de înaltă calitate pentru prepararea, de exemplu, a cărnii fără grăsime:
- La prăjirea cărnii fără grăsime, încălziți vasul dvs. WOLL-Profi-Guss aproximativ 2 1⁄2 minute la treapta cea mai înaltă. Verificați dacă tigaia este încălzită corect: stropiți câteva picături de apă în vas cu degetul umezit - dacă picăturile „dansează” pe fund, tigaia are temperatura corectă, dacă dispar imediat, vasul WOLL-Profi-Guss este deja prea fierbinte.
- Acum puteți reduce aportul de căldură cu aproximativ o treime.
- Carnea trebuie să fie la temperatura camerei înainte de a începe procesul de gătire.
- Acum puneți carnea în vasul WOLL-Profi-Guss - carnea se va lipi ușor inițial de acesta.
- Când se desprinde ușor de pe fund, întoarceți-o și prăjiți-o rapid și pe cealaltă parte.
- Apoi, gătiți sau prăjiți carnea până atinge gradul de gătire dorit. Sângeriu: carnea nu opune rezistență la apăsare; mediu: rezistență ușoară; bine făcută: carnea aproape nu se deformează la apăsare.
- Lăsați carnea să se odihnească timp de aproximativ 5 minute în cuptor la 90 °C după gătire.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Tigăi wok cu strat standard |
|---|---|
| Greutate: | 2.36 kg |
| EAN: | 4054359016102 |
| Culoare: | Negru |
| Material: | Aluminiu |
| Dimensiune: | 28 cm |
| Număr bucăți: | 1 ks |
| Caracteristici: | Sunt sigure pentru cuptor, Sunt sigure pentru a fi folosite pe inducție, Pot fi spălate în mașina de spălat vase, Mâner detașabil, Fără PFOA |
| Tip produs: | Tigaie WOK |
| K překladu: | CZ AUTO |
| Margin: | E |
| Producător: | WOLL |
| Margin-category: | A |
| Temperatură maximă °C: | 250 |
| Garanție (ani): | 2 |
| Anti-aderentă: | Acoperire anti-aderentă |
| Originea brandului: | Germania |
| Categorie de greutate: | Greutate medie (1,2–2 kg) |
| Materialul mânerului: | Mâner metalic |
| Țara de producție: | Germania |
| Finisaj suprafață: | Acoperire anti-aderentă |
| Conducție termică: | Încălzire rapidă (1 - 2 min) |
| Tip de plită: | Toate tipurile |
| Forma bazinului: | Rotundă |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!