Cuțit pentru bucătărie CLASSIC WHITE 20 cm, Wüsthof
Cod: WU1040200120Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Un instrument versatil pentru bucătărie: cel mai important element de bază pentru orice bucătar amator sau profesionist, cuțitul de bucătar este potrivit pentru majoritatea sarcinilor din bucătărie, pentru o varietate de tehnici de tăiere și prindere. Transformă pregătirea mâncării într-o adevărată plăcere. Cu un cuțit de bucătar puteți tăia carne, fructe, legume și ierburi sau puteți toca usturoiul. Lama lată permite transferul rapid al ingredientelor tocate în oală. Face ca prepararea mâncării să fie o adevărată plăcere. Cu un cuțit de bucătar, poți tăia carne, fructe, legume, ierburi sau poți toca usturoi. Lama lată permite transferul rapid al ingredientelor tocate în oală.
Specificații:
- Echilibru natural datorită capului și mânerului complet forjate
- Protecția completă a degetelor asigură o muncă mai sigură
- Forjat dintr-o singură bucată de oțel inoxidabil WÜSTHOF
- Forjat în Solingen, Germania
Lamă:
- Material: oțel crom-molibden-vanadiu (X50CrMoV15)
- Duritate: 58 Rockwell
- PEtec (Precision Edge Technology)
- Finisare manuală finală
- Unghi de șlefuire: 28°
Mâner:
- Material: POM (materiale sintetice)
- Trei nituri: oțel inoxidabil
- Culoare: alb
Parametri:
- Lungimea lamei: 20 cm
- Înălțimea lamei: 4,7 cm
- Lungimea mânerului: 13,7 cm
- Lungimea totală: 33,7 cm
- Greutate: 268 g
Parametri suplimentari
| Categorie: | Cuțite de bucătar din oțel inoxidabil |
|---|---|
| Greutate: | 0.28 kg |
| EAN: | 4002293112282 |
| Culoare: | alb |
| Material: | Oțel inoxidabil |
| Dimensiune: | 20 cm |
| Lungimea lamei: | 20 cm |
| Număr bucăți: | 1 ks |
| Tip produs: | Cuțit de bucătar |
| Seria: | WÜSTHOF Classic White |
| K překladu: | CZ AUTO |
| Margin: | D |
| Producător: | WÜSTHOF |
| Margin-category: | B |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!