Wok PROFIRESIST 28 cm, WMF
Cod: WM1756536411Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
ProfiResist sunt primele tigăi cu o suprafață antiaderentă care durează o viață întreagă. Sunt echipate cu o structură de tip fagure din oțel inoxidabil, umplută cu o suprafață antiaderentă. Acest lucru îl protejează împotriva uzurii mecanice. Mânerul din oțel inoxidabil are o formă ergonomică. Tigăile sunt fabricate dintr-un material cu trei straturi. Stratul interior este fabricat din oțel inoxidabil 18/10 - Cromargan®, miezul este din aluminiu, iar carcasa exterioară este fabricată din oțel cromat. Tigăile permit reglarea rapidă și controlată a temperaturii, excelează prin distribuirea uniformă a căldurii și sunt mai eficiente decât tigăile cu fund tip sandwich. Tigăile sunt potrivite pentru toate sursele de căldură, inclusiv inducție, și pot fi folosite la cuptor. Nu se recomandă spălarea tigăilor în mașina de spălat vase.
- Suprafață antiaderentă pe structură tip fagure din oțel inoxidabil
- Proprietăți antiaderente foarte bune, rezistente la zgârieturi
- Corpul tigăii este fabricat dintr-un material cu trei straturi
- Ideal pentru tigaie pentru friptură și orice necesită o sotare intensă
- Pentru toate tipurile de surse de gătit, inclusiv inducție
- Mâner din oțel inoxidabil cu orificiu de agățare
- Calitate testatăWMF
Parametri suplimentari
| Categorie: | Tigăi wok hibride |
|---|---|
| Garanţie: | 2 ani |
| Greutate: | 2.6 kg |
| EAN: | 4000530703750 |
| Culoare: | Argintiu |
| Material: | Fier |
| Dimensiune: | 28 cm |
| Număr bucăți: | 1 ks |
| Caracteristici: | Sunt sigure pentru cuptor, Sunt sigure pentru a fi folosite pe inducție, Fără PFOA |
| Tip produs: | Tigaie WOK |
| Seria: | WMF ProfiResist |
| K překladu: | CZ AUTO |
| Margin: | A |
| Producător: | WMF |
| Margin-category: | A |
| Temperatură maximă °C: | 260 |
| Garanție (ani): | 2 |
| Anti-aderentă: | Acoperire anti-aderentă |
| Originea brandului: | Germania |
| Categorie de greutate: | Greutate ridicată (2–3 kg) |
| Materialul mânerului: | Mâner metalic |
| Țara de producție: | China |
| Finisaj suprafață: | Acoperire anti-aderentă |
| Conducție termică: | Încălzire treptată (2 - 4 min) |
| Tip de plită: | Toate tipurile |
| Forma bazinului: | Rotundă |
| yesspend: | yesspend_kfr |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!