Tigaie CONCEPT PRO 24 cm, pentru inducție, mâner detașabil, WOLL
Cod: WL1524COProduse asociate
Descriere detaliată a produsului
Important! Gătitul cu vasele WOLL este precum o artă, care vă va răsplăti cu cele mai bune creații dacă urmați procedura corectă. Citiți, așadar, instrucțiunile WOLL pentru utilizarea lor corectă, pe care le găsiți la sfârșitul acestei descrieri. ↓↓↓
Tigăile din inox Concept PRO ale mărcii germane WOLL au primit premii internaționale de design pentru funcționalitățile lor unice. Sunt concepute pentru gătit și prăjit cu economie de energie. Pot fi utilizate pe toate tipurile de plite, inclusiv pe cele cu inducție, precum și pentru gratinare la cuptor până la 220 °C.
Seria Concept PRO combină conductivitatea termică unică a aluminiului cu proprietățile anti-corozive ale oțelului inoxidabil. Ambii metale sunt unite într-un material multistrat, folosind tehnologii de ultimă generație. Miezul din aluminiu pe trei straturi, învelit în straturi de oțel inoxidabil, asigură o distribuție rapidă a căldurii, pe întreaga suprafață a vasului. Optim pentru o economie și mai mare de energie pe plita cu inducție. Stratul interior din oțel inoxidabil de înaltă calitate 18/10 este rezistent la coroziune, nu preia gusturi sau mirosuri. Ideal pentru standarde de igienă și curățare ușoară.
Tigăile Concept PRO sunt, de asemenea, dotate cu mânere practice detașabile. Datorită soluției tehnice ingenioase, după îndepărtarea mânerelor, acestea încap ușor în chiuveta de bucătărie, mașina de spălat vase sau chiar într-un cuptor mai mic. La depozitare, economisesc spațiu. Mecanismul brevetat al mânerului detașabil, izolat termic, asigură o manipulare confortabilă. Tigăile cu mânere detașabile sunt, prin urmare, extrem de potrivite pentru familiile cu copii mici, deoarece mânerele nu depășesc plita sau blatul.
Seria Concept PRO
- Tigăi de top din oțel inoxidabil, din material multistrat
- Optime pentru gătit și prăjit cu economie de energie
- Distribuție rapidă și uniformă a căldurii pe întreaga suprafață a tigăii
- Concepute pentru toate sursele de căldură, optime pentru inducție
- Mânere detașabile – simple, practice, sigure
- Economisesc spațiu la depozitare, spălare mai ușoară în chiuveta din bucătărie
- Având în vedere copiii, reduce riscurile asociate cu mânerele proeminente
- Pot fi utilizate pentru gratinare la cuptor până la 220 °C (fără mâner detașabil)
- Veselă fără îmbinări, igienică, nu preia gusturi sau mirosuri
- Pentru economie de timp, se pot spăla în mașina de spălat vase
Instrucțiuni WOLL pentru utilizarea corectă a vaselor WOLL
Vasele WOLL-Profi-Guss se încing foarte repede, de aceea este important să respectați temperatura corectă la prăjire.
Când gătiți sau prăjiți cu grăsime sau ulei, încălziți bine vasul WOLL-Profi-Guss:
- Încălziți vasul WOLL-Profi-Guss gol scurt la treapta cea mai înaltă. Fundul de înaltă calitate se va încălzi foarte repede și uniform.
- Reduceți la timp la temperatura dorită și adăugați grăsimea sau uleiul și ingredientele pentru gătit.
- Faceți testul cu lingura de lemn: pentru a ști dacă grăsimea sau uleiul au temperatura corectă, țineți mânerul uscat al unei linguri de lemn în grăsime. Dacă se formează mici bule în jur, grăsimea este suficient de fierbinte. Nu ar trebui să începeți să fumegați din grăsime, deoarece aceasta începe deja să se ardă.
Vasele WOLL-Profi-Guss sunt, de asemenea, excelente datorită suprafeței antiaderente de înaltă calitate pentru prepararea, de exemplu, a cărnii fără grăsime:
- La prăjirea cărnii fără grăsime, încălziți vasul dvs. WOLL-Profi-Guss aproximativ 2 1⁄2 minute la treapta cea mai înaltă. Verificați dacă tigaia este încălzită corect: stropiți câteva picături de apă în vas cu degetul umezit - dacă picăturile „dansează” pe fund, tigaia are temperatura corectă, dacă dispar imediat, vasul WOLL-Profi-Guss este deja prea fierbinte.
- Acum puteți reduce aportul de căldură cu aproximativ o treime.
- Carnea trebuie să fie la temperatura camerei înainte de a începe procesul de gătire.
- Acum puneți carnea în vasul WOLL-Profi-Guss - carnea se va lipi ușor inițial de acesta.
- Când se desprinde ușor de pe fund, întoarceți-o și prăjiți-o rapid și pe cealaltă parte.
- Apoi, gătiți sau prăjiți carnea până atinge gradul de gătire dorit. Sângeriu: carnea nu opune rezistență la apăsare; mediu: rezistență ușoară; bine făcută: carnea aproape nu se deformează la apăsare.
- Lăsați carnea să se odihnească timp de aproximativ 5 minute în cuptor la 90 °C după gătire.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Tigăi din oțel inoxidabil pentru prăjit |
|---|---|
| Greutate: | 2.4 kg |
| EAN: | 4054359000491 |
| Culoare: | Argintiu |
| Material: | Oțel inoxidabil |
| Dimensiune: | 24 cm |
| Număr bucăți: | 1 ks |
| Caracteristici: | Sunt sigure pentru cuptor, Sunt sigure pentru a fi folosite pe inducție, Pot fi spălate în mașina de spălat vase, Mâner detașabil, Fără PFOA, Fără PTFE |
| Tip produs: | Tigaie universală |
| Seria: | WOLL Concept PRO |
| K překladu: | CZ AUTO |
| Margin: | B |
| Producător: | WOLL |
| Margin-category: | A |
| Temperatură maximă °C: | 220 |
| Garanție (ani): | 2 |
| Originea brandului: | Germania |
| Categorie de greutate: | Greutate medie (1,2–2 kg) |
| Materialul mânerului: | Mâner din plastic |
| Țara de producție: | Germania |
| Finisaj suprafață: | Fără acoperire |
| Conducție termică: | Încălzire treptată (2 - 4 min) |
| Tip de plită: | Toate tipurile |
| Forma bazinului: | Rotundă |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!