Tigaie antiaderentă CONCEPT 20 cm, oțel inoxidabil, WOLL
Cod: WL520NCProduse asociate
Descriere detaliată a produsului
Important! Gătitul cu vasele WOLL este precum o artă, care vă va răsplăti cu cele mai bune creații dacă urmați procedura corectă. Citiți, așadar, instrucțiunile WOLL pentru utilizarea lor corectă, pe care le găsiți la sfârșitul acestei descrieri. ↓↓↓
Tigaile de gătit antiaderente din oțel inoxidabil Concept ale mărcii germane WOLL sunt fabricate din oțel inoxidabil 18/10 de înaltă calitate, cu fund capsulat sandwich și margini extinse pentru o turnare ușoară, fără picurare. Pot fi utilizate pe toate tipurile de plite inclusiv pe inducție și, de asemenea, pentru gratinare la cuptor până la 200 °C.
Tigaile Concept sunt fabricate într-un design modern și atrăgător și sunt echipate cu mânere sintetice, care se potrivesc foarte bine în mână. Datorită suprafeței antiaderente ILAG Ultimate în trei straturi, fabricată prin tehnologie elvețiană, sunt potrivite pentru prepararea alimentelor delicate și prăjirea cu un conținut scăzut de grăsime. ILAG este apreciat pentru proprietățile sale excelente antiaderente, rezistența la zgârieturi și absența PFOA. Tigaile au o garanție de 10 ani pentru planeitatea fundului și 2 ani pentru suprafața antiaderentă.
Tigaile din seria Concept
- Pentru prăjire și gătire cu o cantitate mică de grăsime
- Suprafață antiaderentă ILAG Ultimate – tehnologie elvețiană
- Fabricate din oțel inoxidabil 18/10 de înaltă calitate
- fund de sandwich capsulat lat de 5 mm
- Potrivite pentru toate tipurile de plite, ideale pentru inducție
- Mâner ergonomic din plastic rezistent la căldură
- Echipat cu o gaură pentru agățare
- Poate fi folosită pentru gratinare la cuptor până la 200 °C
- Margini extinse pentru turnare curată, fără picurare
- Ușor de curățat, lavabil în mașina de spălat vase
- Logo-ul mărcii pe partea frontală a tigăii
Instrucțiuni WOLL pentru utilizarea corectă a vaselor WOLL
Vasele WOLL-Profi-Guss se încing foarte repede, de aceea este important să respectați temperatura corectă la prăjire.
Când gătiți sau prăjiți cu grăsime sau ulei, încălziți bine vasul WOLL-Profi-Guss:
- Încălziți vasul WOLL-Profi-Guss gol scurt la treapta cea mai înaltă. Fundul de înaltă calitate se va încălzi foarte repede și uniform.
- Reduceți la timp la temperatura dorită și adăugați grăsimea sau uleiul și ingredientele pentru gătit.
- Faceți testul cu lingura de lemn: pentru a ști dacă grăsimea sau uleiul au temperatura corectă, țineți mânerul uscat al unei linguri de lemn în grăsime. Dacă se formează mici bule în jur, grăsimea este suficient de fierbinte. Nu ar trebui să începeți să fumegați din grăsime, deoarece aceasta începe deja să se ardă.
Vasele WOLL-Profi-Guss sunt, de asemenea, excelente datorită suprafeței antiaderente de înaltă calitate pentru prepararea, de exemplu, a cărnii fără grăsime:
- La prăjirea cărnii fără grăsime, încălziți vasul dvs. WOLL-Profi-Guss aproximativ 2 1⁄2 minute la treapta cea mai înaltă. Verificați dacă tigaia este încălzită corect: stropiți câteva picături de apă în vas cu degetul umezit - dacă picăturile „dansează” pe fund, tigaia are temperatura corectă, dacă dispar imediat, vasul WOLL-Profi-Guss este deja prea fierbinte.
- Acum puteți reduce aportul de căldură cu aproximativ o treime.
- Carnea trebuie să fie la temperatura camerei înainte de a începe procesul de gătire.
- Acum puneți carnea în vasul WOLL-Profi-Guss - carnea se va lipi ușor inițial de acesta.
- Când se desprinde ușor de pe fund, întoarceți-o și prăjiți-o rapid și pe cealaltă parte.
- Apoi, gătiți sau prăjiți carnea până atinge gradul de gătire dorit. Sângeriu: carnea nu opune rezistență la apăsare; mediu: rezistență ușoară; bine făcută: carnea aproape nu se deformează la apăsare.
- Lăsați carnea să se odihnească timp de aproximativ 5 minute în cuptor la 90 °C după gătire.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Tigăi din titan pentru prăjit |
|---|---|
| Greutate: | 0.75 kg |
| EAN: | 4054359003614 |
| Culoare: | Argintiu |
| Material: | Oțel inoxidabil |
| Dimensiune: | 20 cm |
| Număr bucăți: | 1 ks |
| Caracteristici: | Sunt sigure pentru cuptor, Sunt sigure pentru a fi folosite pe inducție, Pot fi spălate în mașina de spălat vase, Fără PFOA |
| Tip produs: | Tigaie universală |
| Seria: | WOLL Concept |
| K překladu: | CZ AUTO |
| Margin: | D |
| Producător: | WOLL |
| Margin-category: | A |
| Temperatură maximă °C: | 200 |
| Garanție (ani): | 2 |
| Anti-aderentă: | Acoperire anti-aderentă |
| Originea brandului: | Germania |
| Categorie de greutate: | Greutate redusă (0–1,2 kg) |
| Materialul mânerului: | Mâner din plastic |
| Țara de producție: | Germania |
| Finisaj suprafață: | Acoperire de titan |
| Conducție termică: | Încălzire treptată (2 - 4 min) |
| Tip de plită: | Toate tipurile |
| Forma bazinului: | Rotundă |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!