Cuțit Santonku FK2 16 cm, de Buyer
Cod: DB428716Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Cuțit Santoku pentru feliat din colecția Fibre Carbon 2 de la producătorul De Buyer are o lamă cu șanțuri și este extrem de ascuțit. Acest cuțit este ideal pentru felierea fină a șuncăi, a jambonului, a somonului, a pieptului de pui și altele similare. Lama cuțitului este fabricată din oțel inoxidabil german de înaltă calitate X50CrMoV15 (oțel special pentru cuțite) cu o duritate de 56 HRC (scala de duritate Rockwell). Seria FK2 are un sistem unic de echilibrare a cuțitului în funcție de nevoile bucătarului. Este suficient să deșurubați capacul din oțel inoxidabil de pe mâner și să îndepărtați cantitatea necesară de greutăți.
Mânerul cuțitului este fabricat manual prin stratificarea fibrelor de carbon. Datorită acestui fapt, este foarte rezistent, ferm și oferă o priză plăcută și confortabilă pentru tăiere fără oboseală. Apărătoarea protejează degetele. Recomandăm doar spălare delicată manuală și întreținere regulată cu o piatră de ascuțit și un polizor pentru cuțite. Pentru depozitarea sigură a cuțitului, un suport pentru cuțite este ideal.
Principalele avantaje:
- Cuțit Santoku pentru tăierea feliilor subțiri de alimente
- Caneluri pe lamă împotriva lipirii alimentelor
- Tăișul este extrem de ascuțit
- Lama cuțitului este fabricată din oțel inoxidabil german de înaltă calitate
- Sistem unic de echilibrare a cuțitului în funcție de nevoile bucătarului
- Apărătoarea protejează degetele
- Tranziție lină între protecție și mâner
- Mâner ergonomic
- Prindere sigură, confortabilă și plăcută pentru lucru fără oboseală
- Potrivit și pentru uz profesional
- Doar pentru spălare manuală
Specificații:
- Lungimea cuțitului: 28,5 cm
- Lungimea lamei: 16,5 cm
- Material: oțel special pentru cuțite, fibră de carbon (mâner)
- Culoare: argintiu, negru (mâner)
Parametri suplimentari
| Categorie: | Cuțite pentru feliere |
|---|---|
| Greutate: | 0.15 kg |
| EAN: | 3011244287161 |
| Culoare: | Argintiu |
| Material: | Oțel inoxidabil |
| Dimensiune: | 17 cm |
| Lungimea lamei: | 17 cm |
| Număr bucăți: | 1 ks |
| Tip produs: | Cuțit japonez Santoku |
| Seria: | de Buyer FK2 |
| K překladu: | CZ AUTO |
| Margin: | D |
| Producător: | de Buyer |
| Margin-category: | B |
| yesspend: | yesspend_knl, yesspend_kbe |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!