Cuțit pentru legume CLASSIC WHITE 9 cm, Wüsthof
Cod: WU1040200409Politica retur 100 zileFără griji, livrare gratuită
Compari:4,8 / 5500+ recenzii verificate
Magazin în Voluntari Școală de gătit în Praga
Expediere în aceeași ziComandă până la 12
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Cuțit mic, cuțit universal, cu lamă subțire și tăiș drept: acest cuțit pentru legume / cuțit pentru slănină este conceput pentru a tăia ceapa și ierburile și este, de asemenea, util pentru tocarea, curățarea și decorarea fructelor și legumelor. Cu lama sa ascuțită și punctată, acest cuțit pentru legume funcționează și ca cuțit pentru slănină.
Specificații:
- Echilibru natural datorită capului și mânerului complet forjate
- Protecția completă a degetelor asigură o muncă mai sigură
- Forjat dintr-o singură bucată de oțel inoxidabil WÜSTHOF
- Forjat în Solingen, Germania
Lamă:
- Material: oțel crom-molibden-vanadiu (X50CrMoV15)
- Duritate: 58 Rockwell
- PEtec (Precision Edge Technology)
- Finisare manuală finală
- Unghi de șlefuire: 28°
Mâner:
- Material: POM (materiale sintetice)
- Trei nituri: oțel inoxidabil
- Culoare: alb
Parametri:
- Lungimea lamei: 9 cm
- Înălțimea lamei: 2 cm
- Lungimea mânerului: 10,1 cm
- Lungimea totală: 19,1 cm
- Greutate: 71 g
Parametri suplimentari
| Categorie: | Cuțite de curățat |
|---|---|
| Greutate: | 0.1 kg |
| EAN: | 4002293112084 |
| Culoare: | alb |
| Material: | Oțel inoxidabil |
| Dimensiune: | 9 cm |
| Lungimea lamei: | 9 cm |
| Număr bucăți: | 1 ks |
| Tip produs: | Cuțit universal |
| Seria: | WÜSTHOF Classic White |
| K překladu: | CZ AUTO |
| Margin: | D |
| Producător: | WÜSTHOF |
| Margin-category: | B |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Adăugare comentariu