Cuțit pentru bucătărie CLASSIC 16 cm, Wüsthof
Cod: WU1030130116Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Cuțit de bucătar Classic cu o lungime a lamei de 16 cm și un cap de jumătate (protecție pentru degete), care reduce greutatea cuțitului și asigură astfel un confort sporit și o oboseală mai mică a mâinii în timpul tăierii. Cuțit universal multifuncțional pentru tăiere, feliere și cuburi carne, legume și pește. Cuțitul face parte din seria Classic, în care veți găsi cuțite forjate dintr-o singură bucată de oțel de înaltă calitate într-un design aerodinamic, datorită căruia lama este mai flexibilă și care reduce oboseala la tăiere. Fiecare lamă este verificată cu laser și este excepțional de ascuțită. Cuțitele sunt echipate cu un mâner ergonomic cu trei nituri. Din motive igienice, nu există spațiu între mâner și oțel.
Specificații:
- cuțit universal practic
- Seria Classic
- Pentru tăiere, feliere și cuburi de carne, legume și pește
- Cuțit forjat dintr-o singură bucată de oțel premium
- Lama este special întărită la 58° Rockwell
- Design aerodinamic
- Tăișul este controlat cu laser
- Mâner ergonomic cu trei nituri
- Se potrivește perfect în mână
- Echilibrat optim
- Igienic
- În condiții de siguranță în mașina de spălat vase
- Lungimea lamei: 16 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Cuțite de bucătar din oțel inoxidabil |
|---|---|
| Greutate: | 0.19 kg |
| EAN: | 4002293104904 |
| Culoare: | Negru |
| Material: | Oțel inoxidabil |
| Dimensiune: | 16 cm |
| Lungimea lamei: | 16 cm |
| Număr bucăți: | 1 ks |
| Caracteristici: | Pot fi spălate în mașina de spălat vase |
| Tip produs: | Cuțit de bucătar |
| Seria: | WÜSTHOF Classic |
| K překladu: | CZ AUTO |
| Margin: | D |
| Producător: | WÜSTHOF |
| Margin-category: | B |
| yesspend: | yesspend_knl, yesspend_kbe, yesspend_kfr |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!