Cuțit Yanagiba RED SPIRIT 24 cm, F.Dick
Cod: FDCK8175724Descriere detaliată a produsului
În Asia, yanagiba este un cuțit tradițional pentru sushi și sashimi. Lama lungă, subțire și extrem de ascuțită permite prelucrarea precisă a cărnii, în special la filetarea și felierea peștelui. Numele acestui cuțit derivă de la forma lamei sale, inspirată de frunzele delicate de salcie - în japoneză "yanagi". Ascuțirea pe o singură parte și geometria specială a lamei conferă acestui cuțit o ascuțime excepțională.
Încă de la prima vedere, din seria de cuțite Red Spirit veți simți inspirație, pasiune și entuziasm. Cuțitele din această serie sunt extrem de ascuțite. Lamele sunt șlefuite și lustruite foarte subțire. Mânerul rotund, tipic pentru cuțitele de tip asiatic, se potrivește perfect în mână și nu provoacă bătături.
Specificații:
- Cuțit practic pentru prelucrarea precisă a cărnii
- Din seria Spiritul Roșu
- Lama lungă, subțire și extrem de ascuțită
- Mâner rotund
- Se potrivește perfect în mână
- Nu provoacă escare de decubit
- Material: oțel inoxidabil, călit plastic
- Dimensiune: 24 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Cuțite japoneze Sujihiki |
|---|---|
| Greutate: | 0.41 kg |
| EAN: | 4009215175288 |
| Culoare: | roșu |
| Material: | Oțel inoxidabil |
| Dimensiune: | 24 cm |
| Lungimea lamei: | 24 cm |
| Număr bucăți: | 1 ks |
| Tip produs: | Cuțit japonez Santoku |
| Seria: | F.DICK Red Spirit |
| K překladu: | CZ AUTO |
| Margin: | D |
| Producător: | F.DICK |
| Margin-category: | B |
| yesspend: | yesspend_knl, yesspend_kbe, yesspend_kfr |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!