Cuțit japonez tanto RED SPIRIT 21 cm, F.Dick
Cod: FDCK8175321Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Tanto este un nume japonez pentru o sabie scurtă. Anterior, un astfel de cuțit era purtat de samuraii japonezi împreună cu un cuțit lung, acum tanto poate deveni ajutorul dumneavoastră de încredere în bucătărie. Procesarea precisă a acestei forme unice de lamă subliniază proprietățile sale unice, rezultând un cuțit excepțional destinat tăierii cărnii și legumelor. Tăișul în două etape conferă cuțitului Tanto un aspect impresionant și o claritate excepțională. Calitățile cuțitului sunt confirmate de nominalizarea la concursul de design german German Design Award 2016.
Încă de la prima vedere, din seria de cuțite Red Spirit veți simți inspirație, pasiune și entuziasm. Cuțitele din această serie sunt extrem de ascuțite. Lamele sunt șlefuite și lustruite foarte subțire. Mânerul rotund, tipic pentru cuțitele de tip asiatic, se potrivește perfect în mână și nu provoacă bătături.
Specificații:
- cuțit japonez practic pentru tăierea cărnii și legumelor
- Din seria Spiritul Roșu
- Extrem de ascuțit
- Lamă bifazată
- Mâner rotund
- Se potrivește perfect în mână
- Nu provoacă escare de decubit
- Material: oțel inoxidabil, călit plastic
- Dimensiune: 21 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Alte cuțite Santoku |
|---|---|
| Greutate: | 0.43 kg |
| EAN: | 4009215175646 |
| Culoare: | roșu |
| Material: | Oțel inoxidabil |
| Dimensiune: | 21 cm |
| Lungimea lamei: | 21 cm |
| Număr bucăți: | 1 ks |
| Tip produs: | Cuțit japonez Santoku |
| Seria: | F.DICK Red Spirit |
| K překladu: | CZ AUTO |
| Margin: | D |
| Producător: | F.DICK |
| Margin-category: | B |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!