Cuțit pentru șuncă CLASSIC 23 cm, alb, Wüsthof
Cod: WU1040200823Politica retur 100 zileFără griji, livrare gratuită
Compari:4,8 / 5500+ recenzii verificate
Magazin în Voluntari Școală de gătit în Praga
Expediere în aceeași ziComandă până la 12
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Cuțit pentru șuncă și-a primit numele datorită ascuțimii și formei lamei, concepută pentru a tăia felii foarte subțiri de ingrediente dure, în special șuncă. Datorită acestor proprietăți, acest cuțit este ideal pentru fructe, legume și carne, precum și pentru curățarea fripturilor. Tăietura goală de pe lamă împiedică feliile subțiri și moi să se lipească de lama cuțitului.
Specificații:
- Echilibru natural datorită capului și mânerului complet forjate
- Protecția completă a degetelor asigură o muncă mai sigură
- Forjat dintr-o singură bucată de oțel inoxidabil WÜSTHOF
- Forjat în Solingen, Germania
Lamă:
- Material: oțel crom-molibden-vanadiu (X50CrMoV15)
- Duritate: 58 Rockwell
- PEtec (Precision Edge Technology)
- Finisare manuală finală
- Unghi de șlefuire: 28°
Mâner:
- Material: POM (materiale sintetice)
- Trei nituri: oțel inoxidabil
- Culoare: alb
Parametri:
- Lungimea lamei: 23 cm
- Înălțimea lamei: 3,1 cm
- Lungimea mânerului: 12,6 cm
- Lungimea totală: 35,6 cm
- Greutate: 171 g
Parametri suplimentari
| Categorie: | Cuțite pentru șuncă și cârnați |
|---|---|
| Greutate: | 0.18 kg |
| EAN: | 4002293112220 |
| Culoare: | alb |
| Material: | Oțel inoxidabil |
| Dimensiune: | 23 cm |
| Lungimea lamei: | 23 cm |
| Număr bucăți: | 1 ks |
| Tip produs: | Cuțit special |
| Seria: | WÜSTHOF Classic White |
| K překladu: | CZ AUTO |
| Margin: | D |
| Producător: | WÜSTHOF |
| Margin-category: | B |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!