Cuțit pentru bucătărie 1905 21 cm, F.Dick
Cod: FDCK8194721Descriere detaliată a produsului
Inima oricărei bucătării, nu doar profesionale, este un cuțit de bucătar cu lamă stabilă. Este cea mai importantă ustensile de bucătărie pentru fiecare ocazie: tăierea legumelor, cărnii sau peștelui. Forma rotunjită a lamei facilitează tăieturile oscilante și, prin urmare, este ideală pentru procesarea cepei sau a ierburilor aromatice.
Seria exclusivistă de design 1905 combină prelucrarea tradițională într-un spirit modern, cu elemente de design istoric. În 1905, Friedr. Dick a dezvoltat o serie de cuțite de bucătărie cu îmbinări masive, care au înlocuit niturile folosite până atunci. Din 1905, acest design unic a fost dezvoltat în continuare folosind materiale și tehnici de fabricație moderne. Lama este fabricată din oțel inoxidabil german special XcrMoVMn. Un material flexibil unic, fin dispersat, cu o lamă dinamic ascuțită, a fost produs folosind o tehnologie sofisticată de întărire.
Specificații:
- Un cuțit practic de bază pentru fiecare bucătărie
- Formă rotunjită a lamei
- Din seria 1905
- Nituri înlocuite cu îmbinări solide
- Nobil german special oțel
- Lamă ascuțită dinamică
- Material: oțel inoxidabil, călit plastic
- Dimensiune: 21 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Cuțite de bucătar din oțel inoxidabil |
|---|---|
| Greutate: | 0.47 kg |
| EAN: | 4009215084207 |
| Culoare: | Negru |
| Material: | Oțel inoxidabil |
| Dimensiune: | 21 cm |
| Lungimea lamei: | 21 cm |
| Număr bucăți: | 1 ks |
| Tip produs: | Cuțit de bucătar |
| Seria: | F.DICK 1905 |
| K překladu: | CZ AUTO |
| Margin: | E |
| Producător: | F.DICK |
| Margin-category: | B |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!