Cuțit de curățare 1905 9 cm, F.Dick
Cod: FDCK8194709Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Mic, agil și ascuțit – acestea sunt punctele forte ale acestui cuțit de curățat. Este un instrument esențial și versatil pentru orice bucătărie, fie pentru curățat, tăiat bucăți mici sau pentru decorațiuni.
Seria exclusivistă de design 1905 combină prelucrarea tradițională într-un spirit modern, cu elemente de design istoric. În 1905, Friedr. Dick a dezvoltat o serie de cuțite de bucătărie cu îmbinări masive, care au înlocuit niturile folosite până atunci. Din 1905, acest design unic a fost dezvoltat în continuare folosind materiale și tehnici de fabricație moderne. Lama este fabricată din oțel inoxidabil german special XcrMoVMn. Un material flexibil unic, fin dispersat, cu o lamă dinamic ascuțită, a fost produs folosind o tehnologie sofisticată de întărire.
Specificații:
- cuțit universal practic pentru tăiat, curățat sau decorat
- Din seria 1905
- Nituri înlocuite cu îmbinări solide
- Nobil german special oțel
- Lamă ascuțită dinamică
- Material: oțel inoxidabil, călit plastic
- Dimensiune: 9 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Cuțite de curățat |
|---|---|
| Greutate: | 0.17 kg |
| EAN: | 4009215084160 |
| Culoare: | Negru |
| Material: | Oțel inoxidabil |
| Dimensiune: | 9 cm |
| Lungimea lamei: | 9 cm |
| Număr bucăți: | 1 ks |
| Tip produs: | Cuțit universal |
| Seria: | F.DICK 1905 |
| K překladu: | CZ AUTO |
| Margin: | D |
| Producător: | F.DICK |
| Margin-category: | B |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!