Wok ADAMANT PREMIUM 28 cm, Fissler
Cod: FS15780528100Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Dacă sunteți în căutarea unei tigăi WOK de calitate pentru bucătăria dumneavoastră, alegeți Adamant® premium de la Fissler.
Tigaie robustă cu corp din inox, cu diametrul de 28 cm, este ideală pentru prăjirea fină și crocantă. Are suprafață antiaderentă cu particule de carbură de siliciu, care este rezistentă la zgârieturi - puteți chiar folosi ustensile metalice pe ea, fără a deteriora suprafața.
Tigaia elegantă este echipată cu un fund Cookstar®, care permite o absorbție, distribuție și retenție optimă a căldurii. Datorită acestuia, vasele sunt potrivite pentru toate tipurile de plite, inclusiv cele cu inducție. Cu siguranță veți aprecia elementele ergonomice și de siguranță - un mâner de siguranță confortabil cu funcție de glisare a capacului și protecție anti-stropire. Avantajul este și inelul practic pentru agățare.
Tigaia are o margine înaltă și o suprafață de prăjire extra-mare, astfel încât să puteți pregăti cu ușurință mai multe porții simultan.
Principalele avantaje:
- Tigaie WOK practică și de înaltă calitate marca Adamant® de la Fissler
- Ideală pentru prăjirea fină și crocantă
- Suprafață antiaderentă cu particule de carbură de siliciu - rezistentă la zgârieturi
- Se pot folosi și ustensile metalice
- Fund Cookstar® - distribuție uniformă a căldurii, retenție a căldurii, economie de energie
- Potrivită și pentru inducție
- Mâner de siguranță confortabil
- Funcție de introducere a capacului și protecție împotriva stropirii
- Gaică pentru agățat
- Margine înaltă, suprafață de prăjire extra-mare
Specificații:
- Diametru: 28 cm
- Material: aluminiu
Parametri suplimentari
| Categorie: | Tigăi wok cu strat standard |
|---|---|
| Greutate: | 1.43 kg |
| EAN: | 4009209372976 |
| Culoare: | Negru |
| Material: | Aluminiu |
| Dimensiune: | 28 cm |
| Număr bucăți: | 1 ks |
| Caracteristici: | Sunt sigure pentru a fi folosite pe inducție, Fără PFOA |
| Tip produs: | Tigaie WOK |
| Seria: | Fissler Adamant Premium |
| K překladu: | CZ AUTO |
| Margin: | D |
| Producător: | Fissler |
| Margin-category: | A |
| Garanție (ani): | 2 |
| Anti-aderentă: | Acoperire anti-aderentă |
| Originea brandului: | Germania |
| Categorie de greutate: | Greutate redusă (0–1,2 kg) |
| Materialul mânerului: | Mâner din plastic |
| Țara de producție: | Germania |
| Finisaj suprafață: | Acoperire anti-aderentă |
| Conducție termică: | Încălzire rapidă (1 - 2 min) |
| Tip de plită: | Toate tipurile |
| Forma bazinului: | Rotundă |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!