Tigaie LA LYONNAISE 32 cm, de Buyer
Kód: DB502032Politica retur 100 zileFără griji, livrare gratuită
Compari:4,8 / 5500+ recenzii verificate
Magazin în Voluntari Școală de gătit în Praga
Expediere în aceeași ziComandă până la 12
Související produkty
Detailní popis produktu
Tigăile Lyonnaise din oțel albastru de la marca franceză De Buyer sunt cele mai populare tigăi din gastronomia profesională. Tigăile și-au găsit și ele locul în sfera gătitului casnic. Au devenit populare datorită proprietăților lor de neînlocuit, care includ durabilitatea, proprietățile naturale antiaderente, capacitatea de a utiliza ustensile metalice fără a deteriora suprafața, coacerea în cuptor la temperaturi de până la 200 °C și multe altele.
Principalele avantaje:
- Tigaie practică din oțel albastru
- Material 100% natural, ecologic și reciclabil
- Perfect pentru friptura, grătarul și rumenirea cărnii tocate, a peștelui mai puțin delicat, a ouălor etc.
- Ideal și pentru uz profesional
- Durabil, poate fi folosit cu ustensile metalice
- Încălzire rapidă a tigăii
- Conductivitate termică excelentă
- Mâner confortabil
Informații suplimentare:
- Potrivit pentru toate tipurile de plite, cu excepția celor cu inducție
- Nu este potrivit pentru mașina de spălat vase
- Imperfecțiunile estetice sunt cauzate de producția manuală și nu reprezintă un motiv de reclamație.
- Înainte de prima utilizare, citiți cu atenție instrucțiunile privind condimentarea și îngrijirea tigăii de fier - reclamațiile cauzate de utilizarea necorespunzătoare nu vor fi luate în considerare.
Cum să îngrijești tigăile La Lyonnaise:
- Scoateți tigaia din ambalajul original, spălați-o cu un burete sub jet de apă fierbinte și îndepărtați bine ceara de pe întreaga suprafață a tigăii.
- Porniți aragazul la foc mediu și așezați tigaia pe el. Turnați aproximativ 1-2 mm de ulei în tigaie și încălziți până când uleiul începe să fumege = arderea este gata (în timpul arderii, rotiți tigaia pentru ca uleiul să ajungă și pe pereții interiori, tigaia va începe să se înnegrească pe alocuri pe fund).
- Lăsați tigaia să se răcească și ștergeți uleiul rămas cu un șervețel sau o cârpă. Nu spălați pentru a lăsa o peliculă protectoare și a preveni ruginirea. Tigaia este gata de utilizare.
- A se păstra într-un loc uscat, amintindu-vă să păstrați întotdeauna întreaga suprafață a tigaiei unsă cu ulei.
- Folosiți detergenți doar în mod excepțional și NU puneți NICIODATĂ vasul în mașina de spălat vase!!!
Întunecarea treptată a tigăii este naturală, asigură o proprietate antiaderentă mai bună a suprafeței. Rugina care apare ocazional poate fi îndepărtată cu partea aspră a buretelui și apoi unsă, nu este un motiv de reclamație pentru tigaie.
Specificații:
- Diametrul tigăii: 32 cm
- Lungimea tigăii, inclusiv mânerul: 55,5 cm
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Tigăi din oțel pentru prăjit |
|---|---|
| Hmotnost: | 1.15 kg |
| EAN: | 3011245020323 |
| Culoare: | Albastru |
| Material: | Oțel |
| Dimensiune: | 32 cm |
| Număr bucăți: | 1 ks |
| Caracteristici: | Sunt sigure pentru cuptor, Fără PFOA, Fără PTFE, Potrivite pentru flacără deschisă |
| Tip produs: | Tigaie universală |
| K překladu: | CZ AUTO |
| Margin: | D |
| Producător: | de Buyer |
| Margin-category: | A |
| Temperatură maximă °C: | 200 |
| Garanție (ani): | 2 |
| Anti-aderentă: | Anti-aderentă după asezonare |
| Originea brandului: | Franța |
| Categorie de greutate: | Greutate medie (1,2–2 kg) |
| Materialul mânerului: | Mâner metalic |
| Țara de producție: | Franța |
| Finisaj suprafață: | Fără acoperire |
| Conducție termică: | Încălzire lentă (4 - 6 min) |
| Tip de plită: | Toate, cu excepția inducției |
| Forma bazinului: | Rotundă |
| yesspend: | yesspend_knl, yesspend_kbe |
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.