Tigaie PROFI 20 cm, WMF
Cod: WM790306991Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Dacă sunteți în căutarea unei tigaie cu adevărat de înaltă calitatecare să vă ducă preparatele la un alt nivel, alegeți o tigaie de la o marcă germană.WMF din seria Profi.
Tigaia cu diametrul de 20 cm este fabricată din oțel inoxidabil Cromargan® , care este excepțional de rezistent, durabil și stabil. În plus, nu absoarbe gusturile sau mirosurile alimentelor. Un alt avantaj al acestei tigăi este fundul universal TransTherm®, care conduce uniform căldura și o reține mult timp. Datorită acestui fapt, tigaia este potrivită pentru toate tipurile de plite, inclusiv pe cele cu inducție.
Marginile practice previn răsturnarea alimentelor în timpul servirii, iar mânerul ergonomic face ca tigaia să fie confortabilă de ținut în mână. Are un aspect lucios și luxoscare va rezista chiar și după ani de utilizare regulată.
Principalele avantaje ale tigăii universaleWMF Avantaje:
- Tigaie de înaltă calitate, de calitate profesională
- Marcă germanăWMF
- Gama de vase de gătit Profi
- Oțel inoxidabil Cromargan®
- Durabil, puternic, stabil
- Nu absoarbe gusturile sau mirosurile alimentelor
- Fund universal TransTherm®
- Conduce căldura uniform și o reține mult timp
- Potrivit pentru toate tipurile de plite, inclusiv cu inducție
- Margini practice
- Mâner ergonomic
- Aspect și funcționalitate excelente chiar și după ani de utilizare regulată
- Se poate spăla în mașina de spălat vase
Specificații:
- Diametru: 20 cm
- Înălțime: 5,1 cm
- Material: oțel inoxidabil Cromargan® 18/10
Parametri suplimentari
| Categorie: | Tigăi din oțel inoxidabil pentru prăjit |
|---|---|
| Greutate: | 1 kg |
| EAN: | 4000530649591 |
| Culoare: | Argintiu |
| Material: | Oțel inoxidabil |
| Dimensiune: | 20 cm |
| Număr bucăți: | 1 ks |
| Caracteristici: | Sunt sigure pentru cuptor, Sunt sigure pentru a fi folosite pe inducție, Pot fi spălate în mașina de spălat vase, Fără PFOA, Fără PTFE |
| Tip produs: | Tigaie universală |
| Seria: | WMF Profi |
| K překladu: | CZ AUTO |
| Margin: | B |
| Producător: | WMF |
| Margin-category: | A |
| Temperatură maximă °C: | 250 |
| Garanție (ani): | 2 |
| Originea brandului: | Germania |
| Categorie de greutate: | Greutate redusă (0–1,2 kg) |
| Materialul mânerului: | Mâner metalic |
| Țara de producție: | China |
| Finisaj suprafață: | Fără acoperire |
| Conducție termică: | Încălzire treptată (2 - 4 min) |
| Tip de plită: | Toate tipurile |
| Forma bazinului: | Rotundă |
| yesspend: | yesspend_kfr |
WMF – German quality since 1853
WMF – healthy cooking
WMF – premium German design
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!