Tigaie antiaderentă WHITE LINE 28 cm, alb, Eva Solo
Cod: ES256428Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Seria superbă de veselă din ceramică albă White Line de la compania daneză Eva Solo va lumina orice bucătărie. Se va potrivi atât într-o bucătărie clasică din lemn, cât și într-un interior modern. Este încă un vas de înaltă funcționalitate, cu un design exclusivist și estetic plăcut, de la designerul Ole Palsby, care va încânta ochiul și sufletul oricărui bucătar sau gurmand.
Tigaia White Line este fabricată din aliaj de aluminiu de înaltă calitate, care conduce perfect căldura. Tigaia este potrivită pentru prăjirea sănătoasă cu puțină grăsime sau fără grăsime, datorită suprafeței antiaderente Slip-Let®. Suprafața exterioară din ceramică albă utilizată este dură și robustă, își păstrează culoarea indiferent dacă folosiți un aragaz electric, pe gaz sau cu inducție. În plus, se curăță foarte ușor. Pentru a economisi timp și energie, vasele pot fi spălate în mașina de spălat vase.
Seria Eva Trio – White Line
- Vase de înaltă calitate într-un design estetic perfect
- Din aliaj de aluminiu, cu fund de tip sandwich de 6 mm
- Conduce bine căldura și o distribuie uniform
- Conduce și distribuie uniform căldura excelent
- Suprafață ceramică dură, robustă și rezistentă la decolorare
- Tigăile prevăzute cu suprafață antiaderentă Slip-Let®
- Pentru prăjire sănătoasă, nu conține PFOA
- Pentru gătit și prăjit sănătos, nu conține PFOA
- Ușor de curățat, lavabil în mașina de spălat vase
Mânere/cozi nituite din oțel inoxidabil turnat, care nu se încing
Sfaturi pentru prelungirea duratei de viață a stratului Slip-Let®: Suprafața antiaderentă Slip-Let® se poate înnegri în timp din cauza unui strat subțire de albuș ars din alimente. Acesta poate fi îndepărtat cu ușurință: umpleți tigaia cu apă, adăugați 4–5 linguri de detergent de rufe și lăsați să fiarbă timp de aproximativ 45 de minute. Amestecați ocazional cu o perie de spălat vase. Apoi spălați vasul și ungeți întreaga parte interioară cu un strat subțire de ulei vegetal.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Tigăi ceramice pentru prăjit |
|---|---|
| Greutate: | 1.72 kg |
| EAN: | 5706631037822 |
| Culoare: | alb |
| Material: | Aluminiu |
| Dimensiune: | 28 cm |
| Număr bucăți: | 1 ks |
| Caracteristici: | Sunt sigure pentru cuptor, Sunt sigure pentru a fi folosite pe inducție, Pot fi spălate în mașina de spălat vase, Fără PFOA, Fără PTFE |
| Tip produs: | Tigaie universală |
| Seria: | Eva Solo Trio White Line |
| K překladu: | CZ AUTO |
| Margin: | D |
| Producător: | Eva Solo |
| Margin-category: | A |
| Temperatură maximă °C: | 400 |
| Garanție (ani): | 2 |
| Anti-aderentă: | Ceramică anti-aderentă |
| Originea brandului: | Danemarca |
| Categorie de greutate: | Greutate medie (1,2–2 kg) |
| Materialul mânerului: | Mâner metalic |
| Țara de producție: | China |
| Finisaj suprafață: | Acoperire ceramică |
| Conducție termică: | Încălzire rapidă (1 - 2 min) |
| Tip de plită: | Toate tipurile |
| Forma bazinului: | Rotundă |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!