Cuțit de tip Satâr Gourmet 17,8 cm cu ascuțitor de cuțite Twin Sharp Zwilling
Cod: ZW36130001Descriere detaliată a produsului
DESCRIERE
Setul include ascuțitorul de cuțite și cuțitul de tip satâr pentru carne de la Zwilling. Cuțitul are o lamă realizată din oțel special cu o combinație echilibrată de crom și carbon, care este secretul producției de oțel premium. Oțelul are o duritate de 57 HRC (scara Rockwell) și este călit printr-un proces criogenic, folosind o tehnologie numită. FRIODUR, care face ca lama să fie rezistentă la coroziune, flexibilă și să-și păstreze ascuțimea de lungă durată. Cuțitul este folosit în special în bucătăria asiatică pentru a tăia carne, inclusiv oase, sau bucăți mari de legume.
Twin Sharp este practic și foarte ușor de utilizat. Este ideal pentru restabilirea ascuțimii originale a cuțitelor. Așezați ascuțitorul pe o suprafață de lucru plană, țineți de partea curbată din plastic și treceți lama de 4-5 ori pe toată lungimea prin gaura în formă de V. Lungimea ascuțitorului este de 16,5 cm.
SPECIFICAȚII
Pachetul conține:
1 x cuțit tip satâr pentru carne, lungimea lamei 17,8 cm
1 x ascuțitor de cuțite, lungime 16,5 cm
Material: oțel inoxidabil (lama cuțitului), plastic (mânerul cuțitului, corpul ascuțitorului)
Culoare: argintiu, negru
Garanție: 50 de ani pentru lamă, alte piese 2 ani
AVANTAJE ȘI DEZAVANTAJE
![]() |
Lama cuțitului este fabricată din oțel inoxidabil special călit printr-un proces criogenic, pentru o ascuțire de lungă durată, rezistență la rugină și flexibilitate. Echilibrul perfect al lamei pentru o tăiere perfectă și o manevrare ușoară. Mânerul confortabil nituit al cuțitului are o formă ergonomică. Ascuțitorul este ideal pentru a restabili cu ușurință ascuțimea cuțitelor. Foarte ușor de utilizat și rezultate rapide. |
Parametri suplimentari
| Categorie: | Cuțite măcelărie |
|---|---|
| Greutate: | 1 kg |
| EAN: | 4009839377365 |
| Dimensiune: | 18 cm |
| Lungimea lamei: | 18 cm |
| Număr bucăți: | 1 ks |
| Tip produs: | Cuțit japonez Santoku |
| Seria: | ZWILLING Gourmet |
| Margin: | E |
| Producător: | ZWILLING |
| Margin-category: | B |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
