Cuțit pentru legume URBAN FARMER 8 cm, mâner din lemn, Wüsthof
Cod: WU1025247808Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Cuțitul de recoltare este conceput pentru utilizare în interior și exterior. Cu o curbură pronunțată a vârfului, forma unică a lamei este perfectă pentru recoltarea, tăierea și decojirea fructelor și a legumelor mai mici. Cuțitul face parte din gama Urban Farmer, care combină frumusețea naturală a instrumentelor rustice cu precizia high-tech a cuțitelor fabricate folosind cele mai noi materiale și tehnici. Mânerul este fabricat din lemn de fag din copaci cultivați sustenabil și este tratat termic în timpul producției pentru a garanta durabilitatea și rezistența la apă. Mânerul, în combinație cu capul anti-alunecare al cuțitului, asigură o prindere sigură.
Principalele avantaje:
- Cuțit ideal pentru recoltare și grădinărit
- Neforjat
- Din gama Urban Farmer
- Curbură pronunțată a vârfului lamei
- Mâner din lemn de fag din surse sustenabile
- Durabil și rezistent la apă
- Cap anti-alunecare
- Prindere sigură
- Doar pentru spălare manuală
- Calitate – Made in Germany / Solingen
Specificații:
- Lungime totală: 18,8 cm
- Greutate: 63 g
Lamă:
- Material: oțel crom-molibden-vanadiu
- Lungime: 8 cm
- Lățime: 2,15 cm
- Grosime spate: 0,2 cm
- Unghi de șlefuire: 15°
- Unghi total: 30°
- Duritate: 58° Rockwell
Mâner:
- Material: lemn termotratat
- Lungime: 11 cm
- Nituri: aluminiu
- Culoare: maro
Parametri suplimentari
| Categorie: | Cuțite de curățat |
|---|---|
| Greutate: | 0.12 kg |
| EAN: | 4002293100272 |
| Culoare: | Maro |
| Material: | Oțel inoxidabil |
| Dimensiune: | 8 cm |
| Lungimea lamei: | 8 cm |
| Număr bucăți: | 1 ks |
| Tip produs: | Cuțit special |
| Seria: | WÜSTHOF Urban Farmer |
| K překladu: | CZ AUTO |
| Margin: | D |
| Producător: | WÜSTHOF |
| Margin-category: | B |
| yesspend: | yesspend_knl, yesspend_kbe, yesspend_kfr |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!