Cuțit japonez Nakiri CLASSIC IKON 17 cm, Wüsthof
Cod: WU1030332617Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Cuțit de bucătar japonez stil Nakiri este un ajutor universal pentru felierea, tocarea și tăierea cubulețe a oricărui tip de alimente. Lama subțire și lată permite felierea chiar și a unor bucăți foarte subțiri și uniforme. Canelurile de pe părțile laterale ale lamei creează buzunare de aer care împiedică alimentele feliate să se lipească de tăișul cuțitului. Cuțitul face parte din seria Classic Ikon, care include cuțite forjate dintr-o singură bucată de oțel de înaltă calitate. Fiecare lamă este verificată cu laser și este excepțional de ascuțită. Cuțitele sunt echipate cu un mâner ergonomic cu trei nituri. Din motive igienice, nu există spațiu între mâner și oțel.
Principalele avantaje:
- Cuțit japonez practic cuțit de bucătar cu tăieturi pe lateralele lamei
- Seria Classic Ikon
- Cuțit forjat dintr-o singură bucată de oțel premium
- Lama este special întărită la 58° Rockwell
- Design aerodinamic
- Tăișul este controlat cu laser
- Mâner ergonomic cu trei nituri
- Din motive de igienă, nu există spațiu între mâner și oțel
- Se potrivește perfect în mână
- Echilibrat optim
- În condiții de siguranță în mașina de spălat vase
- Seria Classic Ikon a primit în SUA o importantă ștampilă de calitate și igienă NSF
Specificații
- Lungimea lamei: 17 cm
- Lungime totală: 29,7 cm
- Înălțime lamă: 4,69 cm
- Greutate: 204 g
Parametri suplimentari
| Categorie: | Cuțite japoneze Nakiri |
|---|---|
| Greutate: | 0.22 kg |
| EAN: | 4002293100791 |
| Culoare: | Negru |
| Material: | Oțel inoxidabil |
| Dimensiune: | 17 cm |
| Lungimea lamei: | 17 cm |
| Număr bucăți: | 1 ks |
| Caracteristici: | Pot fi spălate în mașina de spălat vase |
| Tip produs: | Cuțit japonez |
| Seria: | WÜSTHOF Classic Ikon |
| K překladu: | CZ AUTO |
| Margin: | E |
| Producător: | WÜSTHOF |
| Margin-category: | B |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!