Cuțit pentru cârnați CLASSIC WHITE 14 cm, Wüsthof
Cod: WU1040201614Politica retur 100 zileFără griji, livrare gratuită
Compari:4,8 / 5500+ recenzii verificate
Magazin în Voluntari Școală de gătit în Praga
Expediere în aceeași ziComandă până la 12
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Companionul perfect pentru pregătirea prânzului sau a gustării la pachet: datorită lamei zimțate fine, acest cuțit nu numai că taie baghetele curat și fără sfâșiere, dar este potrivit și pentru tăierea legumelor (de exemplu, roșii ferme), fructelor sau a cârnaților uscați. Datorită acestui fapt, este o componentă indispensabilă pentru pregătirea sandvișurilor, dar și pentru servirea la masă, unde își găsește locul ideal lângă cuțitul nostru pentru brânză.
Specificații:
- Echilibru natural datorită capului și mânerului complet forjate
- Protecția completă a degetelor asigură o muncă mai sigură
- Forjat dintr-o singură bucată de oțel inoxidabil WÜSTHOF
- Forjat în Solingen, Germania
Lamă:
- Material: oțel crom-molibden-vanadiu (X50CrMoV15)
- Duritate: 58 Rockwell
- PEtec (Precision Edge Technology)
- Finisare manuală finală
- Unghi de șlefuire: 28°
Mâner:
- Material: POM (materiale sintetice)
- Trei nituri: oțel inoxidabil
- Culoare: alb
Parametri:
- Lungimea lamei: 14 cm
- Înălțimea lamei: 2 cm
- Lungimea mânerului: 10,9 cm
- Lungime totală: 24,9 cm
- Greutate: 80 g
Parametri suplimentari
| Categorie: | Cuțite pentru șuncă și cârnați |
|---|---|
| Greutate: | 0.18 kg |
| EAN: | 4002293112138 |
| Culoare: | alb |
| Material: | Oțel inoxidabil |
| Dimensiune: | 14 cm |
| Lungimea lamei: | 14 cm |
| Număr bucăți: | 1 ks |
| Tip produs: | Cuțit universal |
| Seria: | WÜSTHOF Classic White |
| K překladu: | CZ AUTO |
| Margin: | D |
| Producător: | WÜSTHOF |
| Margin-category: | B |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Adăugare comentariu