Tigaie antiaderentă CHOC RESTO INDUCTION 32 cm, de Buyer
Cod: DB848032Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Tigăile antiaderente Choc Resto Induction ale companiei franceze de Buyer sunt extrem de ușoare, potrivite pentru prepararea sau încălzirea alimentelor delicate cu un minim de grăsime. Grosimea impresionantă a materialului de 5 mm garantează stabilitatea formei, iar suprafața antiaderentă de înaltă calitate asigură rezistență profesională și o antiaderență optimă în utilizarea zilnică. Ingenioasa formă lioneză - forma lărgită și convexă a marginilor tigăilor - permite întoarcerea ușoară a preparatului în tigaie și alunecarea acestuia pe o farfurie la servire.
Tigăile Choc Resto Induction au fost proiectate pentru o conducere și acumulare optimă a căldurii. Sunt potrivite pentru toate tipurile de plite, datorită fundului special feromagnetic, inclusiv pentru inducție. Mânerele plate din oțel sunt fixate ferm cu nituri și acoperite cu un strat epoxidic care rezistă la temperaturi ridicate și suprima conductivitatea termică. Pentru o perioadă mai scurtă de 10 minute, tigăile pot fi utilizate și pentru gratinare în cuptorul tradițional.
- Tigăi din aluminiu foarte ușoare, cu o grosime a materialului de 5 mm
- Suprafață antiaderentă durabilă de înaltă calitate, compusă din cinci straturi - fără PFOA
- Fund special feromagnetic ce permite utilizarea pe toate sursele de căldură, inclusiv pe inducție
- Distribuție și acumulare perfectă a căldurii
- Rezistență mare a suprafeței antiaderente pe inducție
- Pot fi utilizate pentru gratinare rapidă în cuptor, max. până la 200 °C
- Mânere din oțel acoperite cu un strat epoxidic ce suprima conductivitatea termică
- Manipulare ușoară, priză confortabilă cu plasarea degetului mare în adâncitura din centrul mânerului
- Prevăzute cu orificiu pentru agățare
Câteva sfaturi pentru utilizarea tigăilor Choc Resto Induction:
- Pentru o durabilitate mai mare a stratului antiaderent, nu folosiți ustensile metalice.
- Evitați încălzirea tigăilor goale, supraîncălzirea acestora sau șocurile termice.
- Tigăile cu suprafață antiaderentă nu sunt potrivite pentru mașina de spălat vase.
- Recomandăm spălarea manuală cu un burete delicat.
Compania franceză de Buyer, fondată în 1830, este recunoscută de zeci de ani în special în gastronomia profesională. Tigăile neaderente Choc Resto Induction oferă o calitate profesională a suprafeței neaderente pentru uz casnic obișnuit.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Tigăi pentru prăjit cu strat standard |
|---|---|
| Greutate: | 1.7 kg |
| EAN: | 3011248480322 |
| Culoare: | Negru |
| Material: | Aluminiu |
| Dimensiune: | 32 cm |
| Număr bucăți: | 1 ks |
| Caracteristici: | Sunt sigure pentru cuptor, Sunt sigure pentru a fi folosite pe inducție, Fără PFOA |
| Tip produs: | Tigaie universală |
| Seria: | de Buyer Choc Resto Induction |
| K překladu: | CZ AUTO |
| Margin: | D |
| Producător: | de Buyer |
| Margin-category: | A |
| Temperatură maximă °C: | 200 |
| Garanție (ani): | 2 |
| Anti-aderentă: | Acoperire anti-aderentă |
| Originea brandului: | Franța |
| Categorie de greutate: | Greutate medie (1,2–2 kg) |
| Materialul mânerului: | Mâner metalic |
| Țara de producție: | Franța |
| Finisaj suprafață: | Acoperire anti-aderentă |
| Conducție termică: | Încălzire rapidă (1 - 2 min) |
| Tip de plită: | Toate tipurile |
| Forma bazinului: | Rotundă |
| yesspend: | yesspend_knl, yesspend_kbe |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!