Tigaie PROFIRESIST 28 cm, adâncă, WMF
Cod: WM1756486411Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
ProfiResist sunt primele tigăi cu o suprafață antiaderentă care durează o viață întreagă. Sunt echipate cu o structură de tip fagure din oțel inoxidabil, umplută cu o suprafață antiaderentă. Acest lucru îl protejează împotriva uzurii mecanice. Mânerul din oțel inoxidabil are o formă ergonomică. Tigăile sunt fabricate dintr-un material cu trei straturi. Stratul interior este fabricat din oțel inoxidabil 18/10 - Cromargan®, miezul este din aluminiu, iar carcasa exterioară este fabricată din oțel cromat. Tigăile permit reglarea rapidă și controlată a temperaturii, excelează prin distribuirea uniformă a căldurii și sunt mai eficiente decât tigăile cu fund tip sandwich.
Tigăi ProfiResist WMF pe scurt:
- Suprafață antiaderentă pe structură tip fagure din oțel inoxidabil
- Foarte bune proprietăți antiaderente, rezistente la zgârieturi
- Corpul tigăii este fabricat dintr-un material cu trei straturi
- Ideal pentru tigaie pentru friptură și orice necesită o sotare intensă
- Pentru toate tipurile de surse de gătit, inclusiv inducție
- Poate fi folosit în cuptor
- Mâner din oțel inoxidabil cu orificiu de agățare
- Calitate testată WMF
- Nu se recomandă spălarea în mașina de spălat vase
- Garanție 5 ani
Parametri suplimentari
| Categorie: | Tigăi hibride pentru prăjit |
|---|---|
| Garanţie: | 2 ani |
| Greutate: | 1.83 kg |
| EAN: | 4000530696281 |
| Culoare: | Argintiu |
| Material: | Oțel inoxidabil |
| Dimensiune: | 28 cm |
| Număr bucăți: | 1 ks |
| Caracteristici: | Sunt sigure pentru cuptor, Sunt sigure pentru a fi folosite pe inducție, Fără PFOA |
| Tip produs: | Tigaie universală |
| Seria: | WMF ProfiResist |
| K překladu: | CZ AUTO |
| Margin: | A |
| Producător: | WMF |
| Margin-category: | A |
| Temperatură maximă °C: | 260 |
| Garanție (ani): | 2 |
| Anti-aderentă: | Acoperire anti-aderentă |
| Originea brandului: | Germania |
| Categorie de greutate: | Greutate medie (1,2–2 kg) |
| Materialul mânerului: | Mâner metalic |
| Țara de producție: | China |
| Finisaj suprafață: | Acoperire anti-aderentă |
| Conducție termică: | Încălzire treptată (2 - 4 min) |
| Tip de plită: | Toate tipurile |
| Forma bazinului: | Rotundă |
| yesspend: | yesspend_kfr |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!