Cuțit pentru șuncă CRAFTER 20 cm, Wüsthof
Cod: WU1010800720Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Dacă doriți să feliați șuncă, mezeluri sau carne, atunci acest cuțit este cea mai bună alegere. Cuțitul face parte din seria unică de cuțite Crafter. Aceasta este inspirată de artiști și meșteșugari tradiționali. Este concepută pentru bucătarul modern, pasionat de arta meșteșugărească. Aceasta este inspirată de artiștii și meșteșugarii tradiționali. Este concepută pentru bucătarul modern, pasionat de arta meșteșugărească.
Cuțitele din seria Crafter combină designul clasic, materialele robuste, o senzație plăcută și o manipulare sigură. Mânerele sunt fabricate din stejar masiv afumat, ceea ce le face rezistente la apă și, în același timp, conferă cuțitelor un caracter inconfundabil. Mânerele sunt marcate cu logo-ul Wüsthof și sunt fixate cu trei nituri din alamă. Protecția mâinilor de la capătul mânerului este modelată astfel încât cuțitul să fie întotdeauna ținut în siguranță. Garda protejează degetele, în timp ce echilibrul permite agilitatea și facilitează munca precisă. Forma subțire a lamei reduce greutatea cuțitului și permite o muncă energetică mai eficientă.
Lamele cuțitelor sunt forjate dintr-o singură bucată de oțel inoxidabil cu conținut ridicat de carbon. Acest oțel robust rezistă cu ușurință la pete și coroziune, garantează o durată lungă de viață și asigură o tăiere precisă. Capul masiv și miezul complet metalic al mânerului ca prelungire a lamei conferă cuțitului o stabilitate fiabilă și, ca o contrapondere la lamă, asigură un echilibru excelent al cuțitului. Ascuțime extremă de lungă durată datorită tehnologiei PEtec - WÜSTHOF Precision Edge Technology.
Principalele avantaje:
- cuțit pentru șuncă practic
- Seria Crafter
- Combinație de materiale robuste, senzație plăcută și manipulare sigură
- Mâner masiv din stejar afumat
- Rezistent la apă
- Fixare cu trei nituri de alamă
- Protecție la capătul mânerului
- Cuțit forjat dintr-o singură bucată de oțel premium cu conținut ridicat de carbon
- Rezistă la pete și coroziune
- Tăiere precisă
- Ascuțime extremă de lungă durată
- Durată lungă de viață
- Stabilitate fiabilă
- Echilibrat optim
- Doar pentru spălare manuală
Specificații:
- Lungimea lamei: 20 cm
- Înălțimea lamei: 3,1 cm
- Lungime totală: 33 cm
- Greutate: 145 g
- Material: oțel, lemn de stejar afumat
Parametri suplimentari
| Categorie: | Cuțite pentru șuncă și cârnați |
|---|---|
| Greutate: | 0.25 kg |
| EAN: | 4002293100425 |
| Culoare: | Maro |
| Material: | Oțel inoxidabil |
| Dimensiune: | 20 cm |
| Lungimea lamei: | 20 cm |
| Număr bucăți: | 1 ks |
| Caracteristici: | Pot fi spălate în mașina de spălat vase |
| Tip produs: | Cuțit special |
| Seria: | WÜSTHOF Crafter |
| K překladu: | CZ AUTO |
| Margin: | E |
| Producător: | WÜSTHOF |
| Margin-category: | B |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!