Cuțit japonez CHAI DAO DAO DAMASCUS 16 cm, maro, Güde
Cod: GUDEDA774216Politica retur 100 zileFără griji, livrare gratuită
Compari:4,8 / 5500+ recenzii verificate
Magazin în Voluntari Școală de gătit în Praga
Expediere în aceeași ziComandă până la 12
Descriere detaliată a produsului
Principalele avantaje:
- cuțitul bucătarului japonez exclusiv de la compania germană Güde
- cuțit de bucătărie versatil, potrivit pentru tăierea, tocarea și zdrobirea diferitelor tipuri de alimente
- forjate manual din peste 300 de straturi de oțel - unul extrem de dur, înalt aliat, iar celălalt nichel rezistent, mai moale și flexibil
- Cuțitul nu are miez dur, lucru comun la alte cuțite de Damasc, este un așa-numit Damasc sălbatic
- Procesul de forjare durează 2 zile, rezultând o lamă de cea mai înaltă calitate și un model unic.
- Forjarea este urmată de finisare în peste 50 de operațiuni manuale
- Mânerul este realizat din carpen de deșert pietrificat, vechi de 1.500 de ani, al cărui model frumos accentuează perfect unicitatea acestui cuțit.
- Mânerul are o formă ergonomică și finisajul distinctiv tipic Güde pentru o muncă plăcută și sigură în orice circumstanțe.
- producția manuală asigură o calitate și precizie de neegalat în prelucrare
- Echilibru perfect pentru muncă pe termen lung fără oboseală a mâinilor
- fiecare cuțit este unic atât prin modelul lamei, cât și prin modelul mânerului
- parte a uneia dintre cele mai impresionante serii de cuțite de bucătărie Güde -DAMASCUS
- ambalat în cutie cadou, care include și o cârpă de in pentru curățarea cuțitului
Informații suplimentare:
- lungimea lamei: 16 cm
- lungimea mânerului: 12 cm
- materialul lamei: oțel de damasc
- materialul mânerului: frasin de deșert fosilizat
- nu este potrivit pentru mașina de spălat vase, curățați după fiecare utilizare cu apă caldă și uscați cu o cârpă de in
- nu folosiți detergenți acizi sau abrazivi
- nu depozitați liber în sertar
- nu folosiți o suprafață de tăiere din piatră sau ceramică, deoarece acestea ar putea toci sau deteriora lama
Parametri suplimentari
| Categorie: | Satâre |
|---|---|
| Greutate: | 0.5 kg |
| EAN: | 4006214774276 |
| Culoare: | Maro |
| Material: | Oțel de damasc |
| Dimensiune: | 28 cm |
| Lungimea lamei: | 16 cm |
| Număr bucăți: | 1 ks |
| Tip produs: | Cuțit japonez |
| Seria: | Güde Damascus |
| K překladu: | CZ AUTO |
| Margin: | E |
| Producător: | Güde Solingen |
| Margin-category: | B |
| yesspend: | yesspend_knl, yesspend_kbe, yesspend_kfr |
KULINA | Güde knives from Solingen
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Adăugare comentariu