Cuțit pentru bucătărie AJAX 1905, 22 cm, F.Dick
Cod: FDCK8192222Descriere detaliată a produsului
Cuțitul Ajax cuțit de bucătar vă va oferi o experiență de gătit și preparare la grătar cum nu există alt cuțit. Impresionanta lamă, lungă de 22 cm, alunecă prin carne ca un cuțit prin unt și nu se oprește nici măcar atunci când intră în contact cu oase mici. Lama rotunjită a cuțitului permite tăieturi oblice, facilitând felierea peștelui, cărnii și a ierburilor. Ochiul din lamă este folosit pentru agățare.
Modelul special cuțit de bucătar Ajax își datorează numele eroului grec din războaiele troiene. Lama unică, veche de 100 de ani, cuțit de topor , utilizată pentru măcelari și comercianți de carne, a fost folosită ca model. Forma tradițională combinată cu designul modern și calitatea de primă clasă vă vor cuceri: greutatea specială, ascuțimea selectivă și prelucrarea de înaltă calitate vă vor impresiona de la prima tăietură.
Seria exclusivistă de design 1905 combină prelucrarea tradițională într-un spirit modern, cu elemente de design istoric. În 1905, Friedr. Dick a dezvoltat o serie de cuțite de bucătărie cu îmbinări masive, care au înlocuit niturile folosite până atunci. Din 1905, acest design unic a fost dezvoltat în continuare folosind materiale și tehnici de fabricație moderne. Lama este fabricată din oțel inoxidabil german special XcrMoVMn. Un material flexibil unic, fin dispersat, cu o lamă dinamic ascuțită, a fost produs folosind o tehnologie sofisticată de întărire.
Specificații:
- Cuțit practic, asemănător unui topor
- Lamă rotunjită
- Din seria 1905
- Nituri înlocuite cu îmbinări solide
- Nobil german special oțel
- Lamă ascuțită dinamică
- Ochi în lamă pentru agățare
- Material: oțel inoxidabil, călit plastic
- Dimensiune: 22 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Satâre |
|---|---|
| Greutate: | 0.59 kg |
| EAN: | 4009215186482 |
| Culoare: | Negru |
| Material: | Oțel inoxidabil |
| Dimensiune: | 22 cm |
| Lungimea lamei: | 22 cm |
| Număr bucăți: | 1 ks |
| Tip produs: | Cuțit de bucătar |
| Seria: | F.DICK 1905 |
| K překladu: | CZ AUTO |
| Margin: | E |
| Producător: | F.DICK |
| Margin-category: | B |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!