Satâr GOURMET 15 cm, Zwilling
Cod: ZW36115151Descriere detaliată a produsului
Cu cuțitul de tocană ZWILLING® Gourmet veți porționa fără efort chiar și bucăți mari de carne. În timpul lucrului, veți aprecia în primul rând echilibrul perfect între lamă și mâner, ceea ce este deosebit de important în timpul lucrului îndelungat cu cuțitul. Lama lată este suficient de groasă în partea superioară, dar în același timp pătrunde foarte ușor în carne. Cu acest cuțit de tocană, este rar ca lama să rămână blocată în carne. Oțel inoxidabil este foarte rezistent la coroziune. Încălzirea prin congelare FRIODUR® este o metodă unică de încălzire în care lama este înghețată, iar gradul de înălțime ( oțel ) rezultat obține proprietăți excelente. Cuțit de topor este potrivit pentru tăierea și tocarea bucăților mari de carne, a cotletelor sau a coastelor.
Specificații:
- Mâner din plastic, design clasic cu trei nituri
- Tranziție lină între protecție și mâner
- Produs special oțel pentru companieZWILLING J. A. Henckels
- FRIODUR® – lamă călită la îngheț
- SIGMAFORGE® – forjat dintr-o singură bucată
- Duritate aprox. 57 HRC conform Rockwell
- Lamă ascuțită manual, verificată cu laser
- Se poate spăla în mașina de spălat vase, se recomandă spălarea manuală
- Lungimea lamei: 15 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Satâre |
|---|---|
| Greutate: | 0.55 kg |
| EAN: | 4009839379741 |
| Dimensiune: | 15 cm |
| Lungimea lamei: | 15 cm |
| Număr bucăți: | 1 ks |
| Tip produs: | Cuțit special |
| Seria: | ZWILLING Gourmet |
| K překladu: | CZ AUTO |
| Margin: | D |
| Producător: | ZWILLING |
| Margin-category: | B |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!